27.2.2013

אתם מוזמנים אל האתר החדש של סיעת ירושלמים

מחממים מנועים לקראת הבחירות המקומיות 2013

חברים וחברות יקרים,

אנחנו שמחים לעדכן אתכם שבשבוע שעבר קיימנו מפגש ראשון של פעילי ירושלמים לקראת קמפיין הבחירות המקומיות שיתקיימו ב-22 באוק' 2013. למפגש הגיעו כ-100 פעילים עמם עבדנו במעגלים שונים בשנים האחרונות: פעילי שכונות, פעילי חינוך, פעילים נגד הדרת נשים, למען משפחות צעירות ועוד.


מטרת המפגש הייתה להתחיל בעיצוב וכתיבת החזון והמצע של 'ירושלמים' בחמישה תחומי יסוד בהם עסקנו עד כה: חינוך, בין פלורליזם להתחרדות, יוקר המחייה למשפחות, איכות שלטונית ותכנון שכונות וקהילה. הפעילים התחלקו לחמש קבוצות בנושאים אלו ודנו בקווי היסוד והמדיניות המומלצת עבור עיריית ירושלים.

בהזדמנות זו אנחנו רוצים לפתוח את המעגלים, להרחיב את השורות ולהזמין אתכם להצטרף למעגלי הדיון הקיימים ולמעגלים חדשים. להלן שמות קבוצות הדיון והמנחים. אם ברצונכם להשתתתף אנא כתבו למנחים מייל ישיר:
חינוך (מנחות: יפעת זילברמן ורני חזון וייס) - על חיזוק החינוך הציבורי בירושלים, שיוויון הזדמנויות, חינוך פלורליסטי, שילוב הורים בקבלת ההחלטות ועוד. קבוצה זו מגבשת את החזון שלנו לחינוך בעיר, דגשים מטרות להפיכת ירושלים לעיר המובילה בארץ בחינוך. להצטרפות: yifat.zilbe@gmail.com 
בין התחרדות לפלורליזם (מנחים: ענבר בלוזר שלם והרב אהרון ליבוביץ') - אנחנו רוצים לקדם פלורליזם, למנוע הדרת נשים והקצנה דתית ולאפשר חופש בחירה בתרבות ופנאי גם בשבתות. מנגד עלינו לקבוע כללי התנהגות במרחב הציבורי שלא יפגעו או ידירו גם אוכלוסיות דתיות וחרדיות. בקבוצה נגבש קווים אדומים וגם כללים לשיתוף פעולה.  להצטרפות: inbar.bluzer@gmail.com 
תכנון שכונה וקהילה (מנחים: נעמה כ"ץ ויהודה גרינפלד) - העיר שלנו מחולקת לשכונות ולקהילות, אך התכנון העירוני לא בהכרח תואם את הצרכים המקומיים של התושבים, כאשר הוא מופנה בעיקר למרכז העיר. מה אנחנו יכולים לעשות ב'ירושלמים' כדי שהשכונות בעיר יהפכו לקהילות חיות ותוססות? איך נוכל לפעול מתוך העירייה לשדרוג השכונות והתכנון סביבן?
להצטרפות: yuda2001@gmail.com 

איכות שלטונית ובירוקרטיה (מנחים: עמרי שינפלד והרב אדם פרנק) - סיסמת העירייה "זוהי זכות לתת שרות", אינה בהכרח מורגשת אצל תושבים שפונים בנושאי ארנונה, קבלת היתרים, ולמוקד 106 לפתרון בעיות. מה צריך לעשות מתוך העירייה כדי שתשרת כראוי את התושבים? כיצד ניתן לשפר את רמת הניהול של הדרג הבכיר בעירייה?
להצטרפות: omri@yerushalmim.org 
יוקר המחייה (מנחות: רייצ'ל ברנר שלם ורחל עזריה) - יוקר המחייה הוא מושג שעלה לאחרונה במחאה החברתית ובבחירות הארציות. פרט לנושאי מאקרו מורכבים כמו דיור ותעסוקה, יש לנו יכולת להוריד עלויות אחרות כגון חינוך, תחבורה ופנאי. כיצד 'ירושלמים' תפעל להורדת יוקר המחיה בקדנציה הקרובה? על מה עלינו להתמקד?
להצטרפות: rachel.berner@gmail.com 
קידום עסקים (מנחה: דנה הוכשטיין- מאן) - בירושלים אלפי עסקים קטנים ובינוניים, שפועלים כאן למרות קשיים בירוקרטיים וכלכליים. כיצד העירייה יכולה להקל ולשפר את רווחיות העסקים וכדאיות ההשקעה בירושלים? כיצד ניתן לרשת ולחזק את קהילת בעלי העסקים בעיר? כיצד נוכל למשוך אל העיר עסקים חדשים שיספקו פרנסה לתושבים?
להצטרפות: dannamann@gmail.com 
זה הזמן להצטרף ולהשפיע על הדרך והחזון!
שתהיה לכולנו שנת בחירות מדהימה ורצופת השגים.
ירושלמים בראשות רחל עזריה


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה